<;

Ezen a héten inkább egy dalcsokrot gyűjtöttem össze, mivel annyira feltornyosultak a várakozó, jobbnál jobb dalok, hogy muszáj ezeket együtt közzétenni. 

Lesz M83, Florence and The Machine, Limp Bizkit, Coldplay, és Drive By Truckers is. Tovább mögött a folytatás

Kezdjük fontossági sorrendben. A Florence + The Machine 2007-ben alakult, és azóta töretlen a fejlődésük, sokak szerint a legutóbbi, Ceremonials albumukkal találták meg a saját stílusukat. Mindenki ismeri a You've got the love slágerüket, 2010-ben megkapták a BRIT awards díját és Grammy-re is jelölték. És Florence Welch mindössze 25 éves, mégis olyan érett és mély a zene, hogy azt csak kevesen tudják. Lehetne mondani, hogy a manapság a kritikusok által hype-olt Arcade Fire-os magasztosság megvan a zenéjükben, de csak nagyon kevés külső hatás van a zenéjükben. Nehezen befogadható anyag, de megéri. A What the water gave me első single-t nem sokkal később követte a No Light, No Light című remekmű:


 


A második csapat a Limp Bizkit. Régi kedvencek, de valahogy mégsem tudnak a playlist süllyesztőben elveszni, hanem időnként csak előkerülnek. A Chocolate Starfish-el érték el a legnagyobb sikereket, bárki tudna legalább két dalt erről felsorolni, meglovagolták az általuk is létrehozott nu metal hullámát, de ezután már nem tudtak megújulni, és a Results May Vary óta csak vergődnek. A Chocolate Starfish után a gitáros kiszállt a játékból, valójában a csúcson hagyta ott a bandát, de megoldották az egyben maradt tagok és kihozták a legérettebb Bizkit lemezt a Result May Vary-t. Ez már egy lágyabb (Bizkit értelemben) lemez, egyes pontjain akár alternatívnak is nevezhetnénk, akaratukon kívül időtállóbbat hoztak létre, mint a Chocolate. Ezen is ott vannak a slágernek szánt dalok, a hörgős, Eat You Alive kielégíti a Bizkit-es vonaljegyeket várókat. A Behing Blue Eyes pedig váratlanul az év egyik legjobb feldolgozása lett. Amikor ez a lemez megjelent, az Eat You Alive csalódást keltett, egy My Generation-höz illó nyitányra vártam, ezzel szemben ez egy kicsit erőtlenné sikeredett. A 4. tracktől kezdve viszont olyat kapunk, amit Fred Durst-éktől addig és azóta sem kaptunk. Egy korrekt rocklemezt. A 'Down Another Day' komor hangulata, 'Build a Bridge' múltlezárós, vágyakozó hangulatát nagyon eltalálták. Sorolhatnám még a Let Me Down, Lonely World, Phenomenon, Creamer dalok egy új albumot nyitnak meg a végére, méghozzá egy remeket. Remek dob és énektémák hozzák előtérbe a dalokat. Egyik dalnak a Build a Bridge-t a másiknak a 

 

 

 
Az M83-at tavaly ősszel fedeztem fel, nem vagyok még teljesen összebarátkozva velük, talán az előző albumukat is meg kéne hallgatni, amit Bonóék annyira szeretnek. 2001-ben alakultak Franciaföldön, electropop és indietronica a mesterségük címere. A legutóbbi, Hurry Up, We're Dreaming lemezükkel váltak ismertté világszerte. A Midnight City-t mindenhol agyondícsérték, a duplalemezen jó pár hét dala esélyes szerepel. Még egy lassú dal, a 'Wait', elveszett szerelmesek balladája. No Time:
 


A Coldplay legújabb lemeze hangzásilag közelebb áll a mainstream-hez, mint valaha, viszont a dalok még mindig jók. Elég pozitív hangulatú lemez összességében. Legújabb daluk helyett a Hurts Like Heavent választottam a Mylo Xyloto lemezről. 
" You use your heart as a weapon, and it hurts like heaven" 


A Drive By Truckers igazi southern rockot játszik. Ilyesmit játszik a Kings of Leon is világszerte, csak emészthetőbb formában. A 2011-es lemezükön levő 'Ray's Automatic Weapon' dalt már nagyon régen postolni akartam A hét dalaként, csak sajnos nincs értékelhető felvétel. Az albumverzió a legjobb. Az első egy rádiónak felvett akusztikus verzió:


A második pedig egy koncertfelvétel:
 

 

Egyelőre ennyit, holnap még várható egy poszt, utána offline lesz 10 napig, mivel a gyenge forintomat átváltottam euróra és megyek síelni. Csákány

A bejegyzés trackback címe:

https://u2010.blog.hu/api/trackback/id/tr93850893

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása